چند نکته برای غلبه بر ترس طرد شدن

طرد شدن

بیشتر افراد می خواهند با دیگران تعلق بگیرند و با آنها ارتباط برقرار کنند ، به خصوص افرادی که به آنها اهمیت می دهند. احساس طرد شدن از طرف آن افراد و اعتقاد داشتن شما که نمی خواهید - خواه برای یک شغل ، دوستیابی یا دوستی باشد - تجربه خوشایندی نیست.

درد نیز می تواند بسیار عمیق شود. در حقیقت ، به نظر می رسد که رد کردن همان منبع فعال (Trusted Source) را در همان مناطق مغز که درد جسمی انجام می دهد ، فعال می کند.

درک این مسئله آسان است که چرا بسیاری از مردم می ترسند و حتی از رد کردن می ترسند. اگر یک بار یا چند بار آن را تجربه کرده باشید ، احتمالاً به خاطر دارید که چقدر صدمه دیده است و نگران این هستید که دوباره اتفاق بیفتد.

اما ترس از پذیرش می تواند شما را از خطرات و رسیدن به اهداف بزرگ باز دارد. خوشبختانه ، کار با این ذهنیت کاملاً ممکن است. در اینجا چند نکته برای شروع کار آورده شده است.

به یاد داشته باشید که برای همه اتفاق می افتد

برایان جونز ، درمانی در سیاتل ، توضیح می دهد که رد یک تجربه کاملاً جهانی است و ترس از رد آن بسیار رایج است.

بیشتر افراد حداقل چند بار زندگی خود را در مورد چیزهای کوچک و بزرگ و کوچک رد می کنند ، مانند:

دوستی که پیامی در مورد قطع کردنش نادیده گرفته است

برای یک تاریخ رد شد

عدم دعوت به مهمانی یک همکلاسی

شریک طولانی مدت برای شخص دیگری ترک می کند

هیچ وقت احساس خوبی نمی کند وقتی چیزی به روشی که شما می خواستید اتفاق نیفتد ، اما تمام تجربیات زندگی همانطور که می خواهید نتیجه نمی گیرند. به خود یادآوری کنید که طرد فقط یک بخش عادی از زندگی است - چیزی که همه در هر مقطعی با آن روبرو خواهند شد - ممکن است به شما کمک کند که کمتر از آن نترسید.

احساسات خود را تأیید کنید

مهم نیست که منبع رد آن باشد ، اما همچنان صدمه دیده است. ممکن است افراد دیگر آنچه اتفاق افتاده است را ببینند و شما را تشویق به غلبه بر آن کنند ، اما درد ممکن است طولانی شود ، به خصوص اگر به نظر می رسد حساسیت بیشتری به رد دارید.

رد کردن همچنین می تواند احساسات ناراحت کننده دیگری مانند خجالت و بی حوصلگی را درگیر کند.

هیچ کس نمی تواند به شما بگوید چه احساسی دارید ، به جز شما. قبل از شروع پرداختن به احساسات خود در مورد رد ، مهم است که آنها را تصدیق کنید. به خود بگویید که وقتی واقعاً مهم نیستید ، به شما امکان می دهد که مقابله و مدیریت این ترس را به طور موثر انجام دهید ، آسیب نبینید.

به دنبال فرصت یادگیری باشید

ممکن است فوراً به نظر نرسد ، اما رد کردن می تواند فرصتی برای کشف و رشد خود باشد.

بگویید برای شغلی که واقعاً می خواهید درخواست کنید و مصاحبه خوبی دارید ، اما این کار را نمی کنید. این ممکن است در ابتدا شما را ویران کند. اما بعد از نگاه دوم به رزومه کاری خود ، تصمیم می گیرید که مهارت های خود را به کار نبرید و یاد بگیرید که چگونه از یک نوع جدید نرم افزار استفاده کنید.

بعد از گذشت چند ماه ، می فهمید که این دانش جدید در سمتهای پردرآمدتر را که قبلاً واجد شرایط آن نبوده اید ، درهایی باز کرده است.

امتناع از ترس خود به عنوان فرصتی برای رشد می تواند امتحان کردن آنچه را که می خواهید آسانتر کنید و در صورت عدم موفقیت درد را کاهش دهید. سعی کنید به خودتان بگویید ، "این ممکن است نتیجه نگیرد ، اما اگر اینگونه نباشد ، من یک تجربه معنی دار دارم و بیشتر از آنچه می دانم ، می دانم."

هنگامی که نوبت به رد رمانتیک رسید ، بررسی آنچه را که واقعاً در یک شریک زندگی به دنبال آن هستید ، می تواند به شما کمک کند تا از طریق ترس رد کار کنید. همچنین می تواند شما را در مسیر یافتن شخصی که از ابتدا مناسب است قرار دهد.

ارزش خود را یادآوری کنید

هنگامی که زیاد بخوانید ، رد آن می تواند وحشتناک باشد. اگر با کسی که به طور ناگهانی پیامک را دوباره متوقف کرده اید ، چند روزی داشته اید ، ممکن است نگران باشید که حوصله آنها را برده اید یا به اندازه کافی جذابیت شما را پیدا نکرده اند.

اما رد آن معمولاً مواردی از نیازهایی است که مطابقت ندارند.

Ghosting یک رویکرد خوب نیست ، اما بعضی از افراد فقط مهارت های ارتباطی خوبی ندارند و یا فکر می کنند "شما خوب و زیبا هستید ، اما من آن را کاملاً حس نکردم" ممکن است شما را آزار دهد ، وقتی واقعاً واقعاً قدردانی می کنید. صداقت

ایجاد اعتماد به نفس و اعتماد به نفس می تواند به شما کمک کند یادتان باشد که کاملاً شایسته عشق هستید و باعث می شود که از ادامه جستجوی آن نترسید.

تلاش کردن:

نوشتن یک پاراگراف حدود سه بار به خودتان افتخار می کردید

فهرست پنج روش برای تمرین ارزشهای شخصی خود

به خودتان یادآوری کنید که چه چیزی را برای ارائه شریک زندگی دارید

چیزها را در چشم انداز نگه دارید

اگر به رد کردن حساس هستید و زمان زیادی را برای نگرانی از آن صرف می کنید ، ممکن است حالات بدترین حالت را تصور کنید.

بگویید که وارد برنامه انتخابی دانشگاه خود نشده اید. ممکن است نگران باشید که تمام برنامه هایی که برای آنها درخواست کرده اید ، شما را رد می کنند و باید سال آینده دوباره امتحان کنید.

اما بعد شروع به نگرانی می کنید که سال دیگر نیز رد خواهید شد و همین امر به دست آوردن شغل مورد نظر و پیشبرد حرفه خود غیرممکن خواهد شد ، این امر باعث می شود که هرگز نتوانید به اندازه کافی از نظر مالی پایدار باشید تا به رویای خود برسید. مالکیت خانه و یک خانواده و غیره

این نوع مارپیچ فکر منفی فاجعه بار نامیده می شود ، و معمولاً خیلی واقع بینانه نیست. در نظر بگیرید که باید چند طرح پشتیبان عملی را به خود اختصاص دهید یا برخی از ترس های اصلی خود را با استدلال ارائه دهید.

بفهمید که واقعاً شما را از رد چه چیزی می ترساند

کاوش در مورد آنچه در واقع ترس شما از رد است می تواند به شما در رفع این نگرانی خاص کمک کند.

شاید شما از رد عاشقانه هراس داشته باشید زیرا نمی خواهید احساس تنهایی کنید. تحقق این امر می تواند به شما در اولویت قرار دادن روابط دوستانه قوی کمک کند ، که می تواند شما را در مقابل تنهایی عایق بندی کند.

یا شاید نگران رد شدن توسط کارفرمایان بالقوه باشید زیرا احساس عدم امنیت مالی دارید و برنامه ای ندارید. برنامه ای در مورد راه حل های ممکن در صورت عدم یافتن شغل مورد نظر شما در فوراً کمک می کند.

با ترس روبرو شوید

مطمئناً ، اگر خود را بیرون نکشید ،

طرد نخواهید کرد. اما شما احتمالاً نتوانسته اید به اهداف خود برسید. رفتن به آنچه می خواهید به شما می دهد موفقیت را تجربه کنید. شما ممکن است طرد را تجربه کنید - اما ممکن است دوباره نتوانید.

جونز توصیه می کند که یک "سلسله مراتب ترس" ، یا لیستی از مراحل مرتبط با ترس خود را از رد ، و کار کردن از طریق آنها یک بار انجام دهید. این بخشی از قرار گرفتن در معرض درمانی است. شما می توانید این کار را خودتان امتحان کنید ، اما یک درمانگر نیز می تواند به شما در ایجاد لیست کمک کند و از طریق آن کار کند.

وی اظهار داشت: "کسی که از رد عاشقانه می ترسد ممکن است با ایجاد یک پروفایل دوست یابی و بدون هیچ گونه قصد فوری از آن شروع شود. سپس آنها ممکن است بدون هدف ملاقات حضوری به گفتگو بپردازند. "

اگر این کار را کردید ، فقط حتما به مردم اطلاع دهید که هنوز به دنبال ملاقات نیستید.

گفتگوی منفی را رد کنید

به راحتی می توان بعد از تجربه رد در الگویی از خود انتقاد قرار گرفت. ممکن است مواردی مانند "من می دانستم که عصبانی شده ام" ، "من به اندازه کافی آماده نشده ام" ، "من زیاد صحبت کردم" یا "من خیلی خسته کننده هستم" می گویند.

اما این فقط اعتقاد شما را تقویت می کند که رد آن تقصیر شما بوده است زیرا ممکن است اصلاً هیچ ارتباطی با شما نداشته باشد. اگر اعتقاد دارید که کسی شما را رد می کند زیرا شما به اندازه کافی خوب نیستید ، این ترس می تواند با شما پیش برود و به یک پیشگویی از تحقق خود تبدیل شود.

مثبت اندیشی همیشه باعث نمی شود که موقعیت ها روشی معین باشند ، اما می تواند به بهبود دیدگاه شما کمک کند. وقتی خودتان را تشویق و حمایت می کنید ، به احتمال زیاد به پتانسیل خودتان برای رسیدن به اهداف خود اعتقاد دارید.

و اگر کارها به نتیجه نرسید ، با گفتن به خودتان بگویید که در همان شرایط به یک دوست عزیز چه می گویید ، با خود شفقت کنید.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها